A jak je na tom se SEO váš web?

computer-767776_1920

Optimalizace pro vyhledávače by neměla být cizím pojmem nikomu, kdo vlastní či spravuje nějaký web. Vůbec nezáleží na tom, zda jde o e-shop, blog či informační portál. Všechny potřebují být vidět a zobrazovat se na předních pozicích ve vyhledávačích, jelikož z vyhledávačů plyne většině webů podstatná část návštěvnosti.

Kašlat na SEO se nevyplatí. Výjimečně se některým stránkám poštěstí dostat se na první pozice bez vlastního přičinění, ale stává se to skutečně zřídkakdy. Ve spoustě případů za tím stojí spíš aspoň několikaměsíční ustavičná a systematická práce.

SEO je dlouhodobou záležitostí

Zhodnotit aktuální situaci, analyzovat klíčová slova, vytvořit odkazy, vylepšit obsahovou stránku webu. To jsou jen některé úkony z mnoha, které vedou ke zdárnému cíli. Na SEO je potřeba počítat s delším časem, výsledky pak ale stojí za to, a především jsou dlouhodobé. Například společnost SEO Consult, jež pomohla zvýšit tržby 89 % zákazníkům, doporučuje počítat se spoluprací dlouhou aspoň 4-6 měsíců. Cena se odvíjí jak od míry konkurence v daném oboru, tak od velikosti webu a jeho stavu.

Víte, jak jste na tom vy?

Nestojíte si ve výsledcích vyhledávání příliš dobře a nemáte ponětí, čím to může být? Pak není nic jednoduššího než si objednat SEO audit. Dozvíte se, co z pohledu SEO děláte špatně a co naopak dobře, uvidíte zhodnocení desítek faktorů, na něž se dívají i vyhledávače. Audit provádí většina marketingových agentur hned na začátku spolupráce, můžete si ho ale nechat udělat i jen tak pro zajímavost a podle návodu pak postupovat samostatně. Samotný audit vyjde na několik tisíc korun, nicméně pořád je lepší tuhle částku obětovat než se pokoušet jen tak naslepo. Začátečnické chyby by vás mohly stát desítky míst ve výsledcích vyhledávání. A desítky míst znamenají pěkné peníze. Investice do SEO patří k těm, které se jednoho dne mnohonásobně vrátí, přestože se, zejména provozovatelům menších webů, nemusí zdát zrovna nejmenší.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.