5 top leteckých zážitků

tandem-skydivers-713710_1280

Chtěli byste letošní léto zažít něco šíleného, na co budete ještě dlouhé roky vzpomínat? Trochu se odvázat, dopřát si netradiční zážitek, přestat přežívat a na chvíli skutečně naplno žít? Nechte se inspirovat leteckými zážitky a vydejte se do oblak. Vezmou vás tam na letištích po celé ČR. Stačí si jen vybrat.

1. Let balónem

Pozorovat vznášející se horkovzdušné balóny je krásné i ze země, natož když pak stojíte na opačném konci tohoto výjevu a pozorujete svět z jejich koše. Všechno se najednou zdá tak malinké, nepatrné a romantické. Lety balónem jsou vhodné pro rodiny, páry, ale i jednotlivce, kteří touží po klidném zážitku.

2. Tandemový seskok

Jste spíš akčnější typ a stát hodinu v koši balónu vám přijde příliš nudné? Tak si přijďte užít svých pár minut dobrodružství při skoku padákem. Během 20 minut letadlem vystoupáte do patřičné výšky, pak po dobu 40 sekund zažijete volný pád a následně budete 6-10 minut klesat na padáku. Během toho se vám vyplaví na povrch extra dávka endorfinů, takže vězte, že až dopadnete na zem, budete maximálně šťastní.

3. Pilotem na zkoušku

Jaké asi je plachtit vzduchem a ovládat stroj, který se dokáže pohybovat mraky? Je to jiné než řízení auta nebo motorky? Přijďte si ten pocit vyzkoušet na vlastní kůži. Zaškolí vás a pak se pod dohledem zkušeného pilota vznesete do oblak. Řídit lze jak malé letadlo, tak dokonce vrtulník.

4. Paragliding

Seskok padákem je fajn, ovšem v té rychlosti si jej možná ani nestihnete naplno užít. Co byste místo toho řekli paraglidingu? Na paraglidingovém křídle plachtíte v oblacích, pozorujete ptáky a krajinu pod sebou. Zážitek sice trvá také jen pár minut, zato je ale silně návykový.

5. Akrobatické lety

Viděli jste někdy Red Bull Air Race? Pak nejspíš víte, co přesně vzdušné stroje dokážou. Je to až téměř neuvěřitelné, na palubě zažijete čistý adrenalin. Vyzkoušíte si stav beztíže, ostré zatáčky a spoustu poloh, z nichž se lidem pozorujícím vaše letadlo ze země bude zatajovat dech.

Už víte, co zažijete vy? Všechna výše zmíněná lákadla nabízí specialista na letecké zážitky – Leteckezazitky.cz. Informujte se u nich, kde jednotlivé akce probíhají, a zamluvte si svůj termín!

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.