5 tipů, jak si zařídit kancelář

workbench-1269222_1280

Čím dál více lidí má takové zaměstnání, které může alespoň částečně vykonávat ze svého domova. Není nad to, moci mít flexibilní pracovní dobu a občas si odpočinout. Vědecké studie ale dokazují, že pokud pracujete ve svém typickém prostředí, kde jindy jen tak nerušeně relaxujete, výsledky vaší práce nikdy nebudou stoprocentní. Zapomenete tedy nyní na svůj oblíbený gauč a první co si půjdete prohlédnout, budou kancelářské židle k počítači a klidně to mohou být kancelářské židle na akci. Vybavení přece nemusí být ani drahé. Zapomeňte také na televizi jako kulisu, která vás bude odvádět od práce. A hned na začátku musíte vyloučit i notebook na kolenou a raději si doma zařiďte svou kancelář s pořádným pracovním stolem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bez stolu se neobejdete

K pracovnímu stolu patří i kvalitní židle k počítači. Možná jste přesvědčeni o tom, že žádný stůl nepotřebujete, ale pro nejlepší pracovní výsledky musí i domácí kancelář simulovat tu skutečnou, a proto musíte sedět u stolu. Vyberte si stůl, který se vám bude líbit. I v běžné kanceláři se musíte čas od času trochu uvolnit a na chvíli vypnout. Jít se projít, odskočit si do obchodu pro něco dobrého nebo si zacvičit. Soustavná činnost, obzvláště na počítači, vás může dost zmáhat a nepůsobí dobře ani na vaši psychiku. Do své domácí kanceláře si klidně obstarejte stylové houpací křeslo, kde si každé dvě hodiny sníte svačinu, vypijte kávu a přečtete noviny. Uvidíte, že vám práce pak půjde mnohem lépe od ruky.

kancelar

Poznámky a dobré pero

V žádné práci, pokud není manuální, se neobejdete bez psacích potřeb. Pořiďte si místo propisky opravdu pěkné pero. Propisky rozhodně nejsou reprezentativní a nedrží se příliš pohodlně. Chcete-li si psaní užít a každý podpis považovat za něco extra, pořiďte si krásné psací pero od nějaké exkluzivní značky, může to být třeba Swarovski nebo Parker. Hodit se vám bude i vhodný pracovní diář, kam si kdykoliv zapíšete své aktuální poznámky, kontakt, adresu či cokoliv jiného. Chybět by neměly ani nástěnné hodiny, díky kterým vždy víte, zda jste začali se svou prací včas, zda není čas oběda a lépe si celkově díky nim můžete plánovat svůj každodenní harmonogram, aniž byste museli stále koukat na plochu počítače či na mobil.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.