Vybíráte podlahu? Tady jsou výhody a nevýhody těch nejoblíbenějších!

1-37_800x600

Foto: Podlahy-rejfek.cz, dubová podlaha v provedení 3D Mozaiky

Stavíte? Chystáte se na rekonstrukci? Vybíráte tu nejlepší podlahu, která by se vám domů hodila? Pak se nechte inspirovat našimi radami, ve kterých se dozvíte výhody a nevýhody každé z těch nejoblíbenějších podlah v České republice.

100_1352_800x533

Foto: Podlahy-rejfek.cz, laminátová podlaha

Laminátové plovoucí podlahy

Asi nejběžnější podlahovou krytinou v Česku je laminátová plovoucí podlaha. Je vhodná pro ty, kteří nechtějí investovat mnoho peněz do dřevěné podlahy, ale zároveň si chtějí užít její design. K dostání je v mnoha barvách i dekorech, takže si vyberou i náročnější uživatelé. Co se týká vlastností – laminátová podlaha je odolná a velmi snadná na údržbu. Už při výrobě je ošetřená ochrannou vrstvou, tudíž ji nemusíte leštit či olejovat. Celý úklid si tak vystačíte se smetáčkem nebo vlhkým mopem. Podlaha se také dobře snese se zvířecími drápky a nebude vadit ani alergikům. Největší výhodou však je, že se celá podlaha dá kdykoliv rozebrat, proto když už nějakou lamelu poškodíte, dá se jednoduše vyměnit.

Dřevěné podlahy

Pokud se nebojíte do podlahy vložit větší částku peněz, investujte do dřevěné podlahy. Jedná se o jeden z nejlepších a nejkvalitnějších materiálů, po kterém doma můžete chodit. Hodí se do každého interiéru, každý kus je originál a působí příjemně. Dřevo pomáhá v místnosti udržovat stálé klima a pozitivně působí i na zdraví. Také tlumí zvuky, izoluje teplo a zároveň pohlcuje pachy. Při údržbě dejte pozor na vodu – vysávání i zametání snese dobře, ale vytírat by se měla pouze vlhkým mopem. Z dřevěných podlah si můžete zvolit parkety nebo palubky, své kouzlo má však i masivní dřevěná podlaha.

Koberce

Koberec je u většiny lidí oblíbený hlavně díky nepřebernému množství designů a barev. Vyniká také dobrou tepelnou a zvukovou izolací. Nášlap na něj je měkký a bývá příjemný pod bosou nohou. Nevýhodou je však časté vysávání, které vás čeká a také horší údržba při nehodách – jako je rozlité pití nebo další skrvny. A to ani nemluvíme o chlupech z domácích mazlíčků, které se do něj zachytávají. Pokud si domů chcete pořídit koberec, současně si také kupte kvalitní vysavač, který jej zbaví všech nečistot. Jen tak vám koberec vydrží dlouho krásný a bude vám dlouho sloužit. Do extrémně namáhaných částí vašeho domu můžete také zvolit zátěžové koberce, ty se však častěji využívají v hotelech a veřejných prostorách.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.