Repasované počítače zvládnou i to co nové kousky

table-lamp-1513902_1920

Rozbil se vám starý počítač, nebo už nezvládá, co po něm chcete, a tak přemýšlíte o koupi nového? Pak už jste nejspíš zjistili, že počítače ani notebooky nejsou zrovna levnou záležitostí, pokud nestojíte o levné zařízení za šest tisíc, které nebude o moc výkonnější než váš stávající starý stroj. Chcete-li si pořídit počítač s dobrým poměrem cena / výkon, vsaďte na repasovanou techniku.

Co je repasovaný počítač?

Repasované počítače jsou již použité, to ovšem neznamená, že by nedokázaly naplnit vaše potřeby. Jedná se o techniku vykoupenou zpravidla z firem, které jsou zvyklé každých pár let vybavení obměňovat, i když ještě funguje. Mnohdy dávají pryč špičkové počítače s vysokým výkonem, jimž opravdu nic není.

Ať už vykoupený počítač funguje, nebo má rozbitou nějakou součástku, vždy projde kompletním testem. Technici zjistí, zda v něčem není problém, a vše, co nefunguje na 100 %, opraví. Až poté je počítač připraven k dalšímu prodeji.

Proč se vyplatí repasovaná technika?

Hlavním důvodem k jejímu zakoupení je pochopitelně finanční úspora. Zaplatíte zhruba o polovinu méně než za nový počítač, a navíc vás pak nemusí tolik mrzet, jak rychle klesá jeho hodnota. Získáte přitom všechno, co byste dostali při nákupu nového. V ceně je zahrnuta licence Windows (u Win 7 s možností bezplatného upgradu na nejnovější Win 10), samozřejmostí je i záruka 12 – 48 měsíců podle konkrétního modelu.

Pokud vyměníte starý počítač za repasovaný, budete si moci pořídit i model, který byste si nový nemohli dovolit. Mezi repasovanými PC se dají objevit také výkonné počítače vhodné pro nejnáročnější úkony.

Velký výběr repasované techniky najdete v e-shopu Levná PC. Všimněte si, že neprodávají pouze počítače, ale i další techniku, jako jsou například tiskárny, notebooky nebo servery.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.