Půjčit peníze si lze i bez nadbytečných starostí

approved-1049259_1920

Svět financí je v dnešní době již velmi komplexní oblast. Může působit tak komplikovaně, že se v ní s jistotou mohou pohybovat snad pouze finanční poradci. Nedejte se však tímto zdáním zmást. Tento domněle nepřístupný svět se může otevřít se svými možnostmi každému, kdo je ochotný hledat. Trvat na své původní ideální představě se v tomto případě i vyplácí.

Hledat ideální půjčku je úkol, se kterým se čas od času setká každý z nás. Trh je obrovský, nabízí mnoho možností, ale také skýtá své nástrahy. Jak se vyznat v půjčkách nám může objasnit odborný finanční poradce, ale rovněž je možné se v dnešní nabídce zorientovat sám. Avšak aby byl získán základní přehled o nabízených finančních produktech, vyžaduje to trochu více času a trpělivosti. Na základě stanovených kritérií lze poté vybírat dále. Není třeba se obávat, že hledaný finanční produkt neexistuje.

Kroky, které musíte při vyřízení půjčky udělat

Vyřízení půjčky může z vnějšího pohledu působit jako náročná anabáze srovnatelná s postupem legionářů za první světové války, ale rozhodně tomu tak není. Abyste dosáhli svého vytčeného cíle, musíte projít následujícími kroky a pak bude vše v naprostém pořádku.

computer-2265803_1920 (1)

Nejdříve nastává fáze vlastní žádosti. To lze vybavit v pohodlí domova online na webu a v případě dotazů lze zavolat na poradenskou linku. Také můžete zajít na kamennou pobočku. To většinou preferují starší lidé, kteří nejsou příliš zvyklí komunikovat prostřednictvím internetu či jiných technologií.

Po tomto kroku nastává ze strany banky potvrzení o přijetí vaší žádosti. Většinou je informace o tomto potvrzení odeslána již ten samý den. Pracovníci banky se s vámi sami spojí a doplní si eventuální scházející informace. Po jejich zkompletování nastává situace rozhodnutí – klientovi je obvykle doručeno jím zvoleným způsobem komunikace. Pak, samozřejmě v případe vašeho souhlasu se všemi podmínkami, musí dojít k podpisu smlouvy. Tento krok může výrazně ulehčit zajištěním originálu dokumentu s vaším podpisem pomocí kurýra, kterého banka za vámi vyšle, nebo lze využít i funkci autorizačních SMS (ale ani zde nezapomínejte na bezpečnost).

Pak přichází ke slovu vlastní čerpání úvěru, kdy jsou peníze na účet vloženy prakticky bezprostředně po podepsání smlouvy. Navíc v případě nevázané půjčky nemusíte jejich čerpání dokladovat. Oficiální oznámení o čerpání úvěru vám však přijde na váš email, či tuto informaci získáte jinou předem domluvenou komunikační cestou.

credit-card-2308179_1920

Praktické možnosti, které jsou dostupné na trhu

Jednou z možností, kterou lze v praxi využít, je například čerpání mPůjčky Plus, jejíž podmínky lze zvýhodnit i uzavřením pojištění schopnosti splácet. Je-li toto pojištění uzavřeno, dochází k poskytnutí částky ve výši od 10 000 Kč do 600 000 Kč, doba splatnosti pak činí 12 až do 84 měsíců, úroková sazba se nachází ve výši 7,9 % ročně a RPSN (tj. roční procentní sazba nákladů), pak ve výši 13,96 % ročně. RPSN je vyšší, neboť jsou v něm zahrnuty i náklady tohoto pojištění.

Není-li uzavřeno pojištění schopnosti splácet, je klientům poskytnuta stejná suma – tj. 10 000 Kč až 600 000 Kč, s obdobnou dobou splatnosti, tj. 12 až 84 měsíců, úroková sazba však již narůstá na hodnotu 9,9 % ročně a RPSN naopak klesá na úroveň 10,36 % ročně, neboť v něm nejsou rozpuštěny náklady tohoto pojištění.

Pojištění zajistí klidné spaní a půjčka na zkoušku

Jednoznačně se však uživatelsky příznivější úroková míra mPůjčky Plus nachází v rámci varianty se zohledněním pojištění schopnosti splácet, které tak poslouží dvojímu účelu:

(1) Záruka určité jistoty v případě neočekávaného vzniku nepříjemné životní okolnosti.

(2) Svou pouhou existencí zaručí výhodnější podmínky vlastního úročení půjčky.

Navíc nikdo nemůže předvídat svou budoucnost a jakkoliv zarytý optimista si musí přiznat možná rizika. A právě ty adekvátně vybrané pojištění dokáže kompenzovat.

Pro opatrné zájemce je pak možné, kupříkladu ze strany výše zmíněného produktu od mBank, využít i první půjčku, která je skutečně bezúročná. Půjčíte si zde 40 000 Kč a musíte navrátit pouze 40 800 Kč. Navíc zaplatíte 800 Kč jako poplatek, který je pouze jednorázový a nic dalšího k němu již účtováno nebude.

Půjčit si či nepůjčit je vaším právem i výsadou

Rozhodnout se ke kroku realizace půjčky či úvěru je výsostným právem každého z nás – tedy i v případě nalezených výhodných podmínek nemusíme tento poslední krok nakonec uskutečnit. Domníváte-li se, že prostředky získané touto cestou dokážete v krátkodobém časovém výhledu uspořit prostřednictvím své striktní finanční disciplíny, je to zcela v pořádku. Vypůjčit si peníze je právem, nikoliv však povinností každého.

Půjčka či úvěr zrychluje cestu k cíli, avšak není-li potřebné složit peníze v tento moment a jste-li dobře obeznámeni s pravidly hospodaření s penězi, je pak racionálním rozhodnutím obejít se bez těchto finančních produktů.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.