Prodej bytů Brno je často vyhledávaný výraz nových majitelů bytu v Jihomoravském kraji

Snímek obrazovky 2020-06-30 v 13.24.22

Jako druhé největší město České republiky je vyhledávanou lokalitou na prodej bytů. Brno je unikátní svou historií i strategickým umístěním v Jihomoravském kraji. V tuto chvíli jej obývá přes 370. tisíc obyvatel, kteří mohou naplno využívat potenciálu, historické krásy i bohatého kulturního vyžití.

Je vybaveno skvělou dopravní dostupnost, díky přímému napojení na největší českou dálnici D1. Její úroveň sice není optimální, ale za to je to šikovný a naprosto nepostradatelný dopravní spoj. Do města se samozřejmě můžeme dostat i pomocí vlaku nebo autobusové dopravy. Pokud bychom chtěli dorazit například z Prahy, můžeme to zvládnout autobusem už za dvě hodiny do a cesta nás vyjde na pár stovek.

Brno je kulturní a historická metropole jihomoravského kraje.

Ve městě samotném je spoustu nedocenitelných kulturních a historických památek. Město kdysi okupované Švédskou armádou nabízí zajímavý mix historie a moderních staveb. Dominantou města je samozřejmě hrad Špilberk, který patří mezi nejzásadnějších místní památky. 

Dalším architektonickým klenotem je zajisté legendární vila Tugendhat. Ta je naprosto ojedinělou stavbou, která vznikla v minulém století. Tento architektonický klenot zapsaný mezi památky UNESCO je nově přístupný i veřejnosti, což můžou ocenit všichni fanoušci kvalitní architektury a funkcionalistického stylu.

Metropole jižní moravy je místním ekonomickým a kulturním centrem. Mezi velmi zajímavé kulturní akce patří například motoristický seriál Grand Prix na Masarykově okruhu. Pro fanoušky sportu je k dispozici velký aquapark Kohoutovice, odpočinek může dopřát relaxační a lázeňské centrum Rašínova.

Jaké můžeme očekávat ceny při prodeji bytu v Brně?

Hlavními veličinami při prodeji bytu v brně budou již tradičně lokalita a velikost bytu. Startovní pozice při prodeji menšího bytu 1+KK s rozlohou okolo 20m2 se budou pohybovat okolo milionu a půl. V případě luxusního bydlení v centru o velikosti například 4+KK se můžeme dostat až na částky přesahující 15 milionů korun. V takovém případě bychom získali byt s rozlohou okolo 100 a více metrů čtverečních.

Jak spočítat provozní náklady bytu?

Při prodeji se zaměřujeme dost často na prvotní prodejní cenu. V inzerátu se totiž běžně udává cena samotného bytu bez jakýchkoliv dalších nákladů. K nim je však třeba zahrnout i další výdaje. Těmi může být:

  •         Připojení k Internetu
  •         Poplatky realitní kanceláře
  •         Náklady na stáčenou vodu
  •         Cena za energie jako elektřina nebo plyn
  •         Poplatky spojené s údržbou domu, popelnicemi a fondem oprav

Tím se může celková ceny provozu zvýšit o několik tisíc korun a je dobré s tímto zvýšením počítat. Nikdo nemá rád nemilá překvapení v podobě nečekaných výdajů.

Co je potřeba zařídit společně s podpisem kupní smlouvy?

Podpisem kupní smlouvy totiž ještě není nemovitost Vaše. Aby se tak stalo, budeme potřebovat platný zápis v katastru nemovitostí, který nám potvrdí vlastnické právo. Když získáme zápis v katastru a vypořádáme finanční záležitosti, můžeme se postarat o zapojení energií na nového majitele. To standardně probíhá tak, že se vyplní formulář dodavatele a osobně se odevzdá na pobočce. V některých případech můžeme také použít formulář plné moci, který v některých případech stačí k přepisu a není nutná osobní návštěva obou stran. Formulář přepisu by měl vždy uvádět aktuální hodnoty měřáku. Ty jsou standardně přístupné v hlavní rozvodné skříni a můžeme z nich vyčíst hodnoty. Na základě těchto údajů se bude počítat náš nový odběr.

Dalším administrativním krokem bývá přepis kontaktní adresy. Dost často je nám poštou zasíláno velké množství dokumentů a při změně adresy je dobré některé instituce informovat. V některých případech se nám nákupem bude měnit i místo trvalého bydliště. V tomto případě je nutné zažádat na úřadě o nové doklady s aktuální platnou adresou trvalého pobytu. 

 

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.