Přírodní kámen – dominanta interiéru domu i zahrady

s291

Moderní doba nabízí nespočet trendy materiálů, ale přírodní kámen je unikátní od pradávna. Nelze mu upřít nevšední vzhled, originalitu a užitečnost. Nabízí nespočet využití, a to nejen v okolí domu. Přírodní kámen je oblíbeným dekoračním prvkem interiérů.

Nespočet výhod v jednom materiálu

Ke klíčovým pozitivům přírodního kamene patří svérázný design, stabilita, různorodost barev, tvarů i struktur. Proto není divu, že jsou kamenné obklady Praha zajímavé v každém detailu, a přitom si zachovávají svou původnost. Nebudeme lhát, když napíšeme, že je každičký kousek originál. Lidé si zamilovali koupelnu, kuchyni, obývací pokoj s kamennými prvky. Nemluvě o nádherné fasádě. Stačí jen zavřít oči a představit si dlaždice či obklady na zahradní zídce, soklu, fontánce, terase anebo střeše.

Kam ho umístit?

V poslední době se používá tento přírodní materiál na fasády, protože upoutá izolačními vlastnosti a atraktivním vzhledem. Fasádní obklad plní funkci tepelnou a izolační. Kamenná dlažba Praha na terasu zaujme každou návštěvu. Ohromí přirozený design, ale také odolnost proti poškození a dlouhá životnost. Dechberoucí barevné motivy a struktury nemají konkurenci. Do zahrad padnou jako ulité kamenné schody, protože se postarají o bezpečnou chůzi. Zákazník si může vybrat rozměry dle svého gusta. Nároční klienti si mohou dopřát kamenné břidlice na střechu, výsledek je jedinečný.

Jaké druhy kamene jsou v kurzu?

Pro venkovní účely jsou nejoblíbenější pískovec, křemenec, břidlice, vápenec, ale také dekorační drtě a valouny nejrůznějších tvarů. K populárním patří jurský mramor čili vápenec, který je ideální na obklady a přizdívky, anebo křemenec. Ten je extra odolný a tvrdý. Břidlice ohromí překrásným designem a pestrostí barevné škály.

Využijte přírodní kámen na zahradu i do interiéru. Sami uvidíte, že se konečně budete cítit jako doma. Estetický vzhled i dlouhá životnost hrají prim.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.