Přepravu nadměrných zásilek vždy svěřte profesionálům

49168_broshius

Co byste měli udělat pro to, aby vaše nadměrná zásilka na místo určení dorazila neporušená a nenarušila ani plynulost silničního provozu? Obrátit se na profesionály! 

Přeprava nadrozměrných zásilek má svá specifika. V první řadě si pojďme objasnit, jaké parametry do kategorie nadrozměrná přeprava vůbec spadají.

Parametry nadrozměrné zásilky

Kategorie nadrozměrná doprava v podstatě obnáší transport každé zásilky, jež přesahuje rozměry zásilky standardní. Budeme-li hovořit v číslech, jedná se o každý náklad, jenž je vyšší než 3 metry, širší než 2,5 metru a těžší než 24 tun. Hodláte-li převážet jakoukoliv zásilku, jež kterýkoliv z těchto parametrů přesahuje, je na místě obrátit se na profesionály se zaměřením na segment přeprava těžkých zásilek. Jedině s nimi totiž vaše zboží na místo dorazí v původním stavu.

Těžkotonážní a doprovodné vozidlo

Přeprava těžkých nákladů vždy probíhá ve zvláštním režimu. A ten si žádá náležitá opatření. Základem je samozřejmě vysokotonážní vozidlo s patřičnou nosností, které těžký náklad uveze. Samotná cesta se pak neobejde ani bez vozidla doprovodného, které ostatní účastníky dopravního provozu v předstihu informuje o pohybu vozidla s nadměrným nákladem.

Role profesionálního řidiče

Přeprava nadrozměrných nákladů také klade vysoké nároky na profesionalitu řidiče. Ten si každou cestu musí velmi dobře naplánovat. Informován musí být především o nebezpečných přemostěních stejně jako úzkých komunikacích, na které se se svým nákladem nevejde. Vozidlo s nadměrným nákladem zkrátka nesmí nikde uvíznout, ani způsobit jiné komplikace v dopravě.

Nadrozměrná přeprava po celé EU

Výše zmíněného se vyvarujete, svěříte-li přepravu svého nákladu odborné spediční firmě. Tou bezesporu je ostravská Easy Logistic, s.r.o. Jednoduchá logistika, jíž má ve svém názvu, náplň jejího podnikání vystihuje do puntíku. Nadměrnou přepravu uskutečňuje nejen na území České republiky, ale po celém území Evropské unie. Tak neváhejte.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.