Pořízení domácího mazlíčka si pořádně rozmyslete

portrait-1155728_1280

Plánování příchodu nového domácího mazlíčka pořádně zvažte. Přece jen se nejedná o chvilkovou záležitost, o nového pejska se budete muset starat mnoho let, vychovat ho, naučit ho poslušnosti, hygieně a pomoci mu ve stáří a nemocech. Pes se stává členem rodiny a vyžaduje péči a pozornost. Při výběru pejska se zaměřte na to, jaké plemeno se vám líbí jak vzhledově, tak charakteristickými a povahovými rysy. Do bytu se více hodí pes menšího vzrůstu, méně náročnějšího plemena, k domku se zahradou zase pes aktivnější středního či velkého vzrůstu. Snažte se vždy zjistit co nejpřesnější informace o charakteristických znacích, povaze, zdraví a vzhledu jednotlivého plemena. A z jakých plemen můžete vybírat?

Dalmatin pro aktivní a sportovně založené rodiny

Mezi oblíbená plemena pro rodiny, které jsou aktivní a sportovně zaměřené, patří veselý tečkovaný Dalmatin. Má zajímavě zbarvenou srst, atletickou postavu s elegantním zjevem a je povahově milý a přátelský. Dalmatini jsou dobrými rodinnými společníky a jsou snadno vychovatelní. Dnes je FCI (Mezinárodní kynologická federace) řadí mezi honiče. Dalmatin je pes velmi aktivní a sportovně založený, nudit se s ním určitě nebudete. Kdo nemá pohyb v oblibě a nemá vztah k výchově psů, bude mít s tímto plemenem těžké pořízení. Čistokrevná plemena mohou mít problémy s jednostrannou nebo plnou hluchotu, což chovatel pozná z vyšetření sluchu. Tento pes pochází z Balkánu a Indie, dospělý jedinec dosahuje váhy 23 – 25 kg a výšky 56 – 61 cm.

Věrné a oddané plemeno Akita Inu

Hledáte-li plemeno, které vám bude věrné a oddané, zamilujete se do Akita Inu. Jde o vysoce inteligentní a čistotné plemeno poskytující pánovi bezvýhradnou lásku a radost. Akita Inu jsou povahově silní, bolest nedávají najevo. Pozor však na tvrdohlavost a vysoké sebevědomí, přísná a důsledná disciplína je nutná již ve štěněcím věku. Po zdravotní stránce je může ohrozit hypotyreóza, DKK, kožní problémy typu dermatitidy a obezita. Tyto psy řadíme podle FCI mezi japonské špicové a primitivní plemena. Dospělý jedinec váží 45 až 59 kg (fena méně) a měří až 67 cm.

Při pořízení psího miláčka je potřeba zajistit pelíšek, krmivo a další příslušenství, které můžete zakoupit z pohodlí domova na stránkách www.mujmazlik.cz.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.