Plastové přepravky, nepostradatelní pomocníci v potravinářství a zemědělství

3211750

Potraviny, více než kterékoliv jiné zboží, podléhají velice rychle znehodnocení. Plastové přepravky představují pro potravinářský průmysl i zemědělství efektivní pomoc, díky níž splňují přísná kritéria bezpečného a hygienického transportu a skladování.

Plastové přepravky jsou ideální volbou k uchovávání potravin

Maso bývá přechováváno při převozu leteckou, lodní či pozemní cestou v nerezových ocelových kontejnerech či plastových přepravkách. Obojí předchází poškození masa průběhu transportu, zároveň zůstávají zachovány hygienické podmínky. Oproti oceli má však plast několik výhod. Jednak výrobní náklady zdaleka nedosahují výše nákladů na výrobu ocelových kontejnerů. Neméně důležitým faktem je i nízká hmotnost plastových přepravek umožňující snadný náklad a výklad zboží. Toho je důkazem například přepravka na maso Maximeat.

K přepravě a skladování ovoce a zeleniny se tradičně používají velkoobjemové dřevěné bedny, které si však neumí poradit s vlhkostí, což přináší zvýšení její hmotnosti, a následné nepřesné vážení ovoce a zeleniny v ní obsažené. Zároveň vlivem vlhkosti dochází k nežádoucímu rychlému zrání či znehodnocení potravin. Euro přepravky přinášejí řešení. Nehrozí zadržování vody, vznik plísní. Životnost plastových, recyklovatelných boxů je nepoměrně delší než v případě dřevěných beden.

Speciální podmínky vyžaduje přeprava tzv. „tekutých vajec“ potravinářským společnostem, které nechtějí kupovat vejce k dalšímu zpracování celá, nýbrž ta zbavená skořápky. V takovém případě je více než nutné dbát na to, aby se vejce nezkazila a přechovávat je ve sterilizovaném prostředí. To zajistí nerezové kontejnery nebo cisterny. Jejich provoz se však ukazuje být drahý, náročný na zajištění 100% čistoty. Plastový kontejner IBC combo life je navržen pro přepravu „tekutých vajec“.

28733-8302000

Schoeller Allibert, přední výrobce recyklovatelných plastových obalových materiálů dodává nápojové, skládací a stohovatelné přepravky. Stejně tak skládací, paletové, IBC kontejnery a konečně i palety a vozíky. Ať už jde o potravinářství, zemědělství, automobilový průmysl nebo oblast maloobchodního prodeje, plastové přepravky najdou uplatnění ve skladech, v dílnách, v logistice. Vynikají univerzálním použitím díky široké variabilitě rozměrů, dlouhodobé životnosti, pevnosti a vysoké nosnosti.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.