Nové GTA 5 na PC – co se Rockstaru povedlo a co se nepovedlo

Je to pár týdnů co Rockstar vydal GTA 5 na počítač. Čekali jsme na něj opravdu dlouho a konečně jsme se dočkali. Stálo naše čekání za to? Co se proslulé značce povedlo a co ne se dozvíte v tomhle článku.
GTA 5

Perfektní grafika

Jako první je určitě nutné zmínit grafiku hry. Ta se posunula mílovými kroky v před. Povedené jsou zejména modely aut, které se snaží napodobovat běžné značky reálného života.

Dále je velice povedená příroda. Reálné hory, pobíhající zvířata, reálné potůčky, rostliny, stromy a další vykouzlí velice povedenou přírodu. Mnohdy stačí projíždět touhle krajinou a užívat si povedenou grafiku. Tohle zpracování se tedy Rockstaru rozhodně povedlo.

Pohle z první osoby

Dále je novinkou možnost přepnout hru do pohledu z první osoby. Po přepnutí je hra daleko reálnější a mnohdy tak těžší. Z pohledu první osoby můžeme jak střílet, tak i řídit auta, letadla, lodě a další. Je to rozhodně povedený prvek, který hráči mile uvítali.

Přepínání postav

Novinkou je také přepínaní mezi hlavními postavami hry. Ve hře již neovládáme jednu postavu, ale je jich víc. Na začátku Vás hra s postavami seznámí a následně spolu plní úkoly a prochází příběh. Vy pak můžete mezi postavami vhodně přepínat a využívat jedinečně schopnosti každí postavy. Mnohdy to po Vás mise dokonce vyžaduje. Tohle přepínání se Rockstaru také povedlo a perfektně sedlo do hry.

Zajímavý příběh a zápletky

Předchozí díly měly poměrně jednoduchý a poměrně ohraný příběh. V GTA 5 ale zažijete příběh, který Vás vtáhne a bude nutit hrát další a další mise jen proto, aby jste se dozvěděli, jak to všechno dopadne. Dialogy, animace a celkové dějové linie jsou velice povedené a promyšlené.

Chyby hry

Bohužel se ale objevily některé chyby hry. Jedná se o různé nepříjemné chyby v průběhů misí, ale také dlouhé načítání a dokonce i spadnutí samotné hry. Tyhle problémy se Rockstar samozřejmě průběžně snaží řešit a postupně odstraňovat. Až tyhle problémy zmizí, bude GTA 5 opravdu povedený herní titul dnešní doby.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.