Měli jste autonehodu, ale pojišťovna vám nevyplatila ani korunu?

Two cars in an accident isolated on a white background

Poctivě jste si platili pojištění, ale když došlo ke škodné události pojišťovna vaše pojistné plnění krátila nebo zcela zamítla? Dopravní nehoda není nic příjemného, a to ani v případě, pokud jste měli štěstí a nic vážného se vám nestalo a nehodu odneslo ve finále pouze pár „škrábanců“ na autě. Jak postupovat, aby vám pojišťovna vyplatila pojistné plnění v plné výši vašeho nároku?

Rechnungen

Prohlédněte finty pojišťoven!

Stále je evidováno více a více případů, kdy pojišťovny neoprávněné krátí pojistné plnění u dopravních nehod. K této situaci dochází především v případě pojistného plnění u povinného ručení viníka, který autonehodu způsobil. Ke krácení či zamítnutí pojistného plnění však dochází i u havarijního pojištění. Jedná se však ze strany pojišťovny o krok nezákonný, který si nenechejte líbit!

Nejčastějšími výmluvami pojišťoven, kterými argumentují ke krácení částky pojistného plnění, jsou:

  • Amortizace – Pokud vám někdo poškodil auto, máte nárok na náhradní díly nové! Nespokojte se s díly z bazaru.
  • Nehoda se stala jinak, než tvrdí její účastníci – Nejčastější výmluvou k zamítnutí pojistného plnění pojišťovnou je tvrzení, že podle šetření škodné události se stala nehoda jinak, než ji popisujete. Pokud obě strany nehody tvrdí to stejné, a navíc vám do karet hraje i potvrzení o dopravní nehodě od příslušníků policie, trvejte si na svém!
  • Pojistný podvod – K poslednímu důvodu dochází nejčastěji na vesnici či na malém městě, kde není vyloučené, že se oba účastníci nehody znají. Pokud vám ale není prokázáno, že byla nehoda „nafingovaná“, pojišťovna vám nemůže pojistné plnění krátit.
  • Autokosten berechnen

Jak řešit spor s pojišťovnou?

Jestliže nesouhlasíte s výsledným šetřením pojišťovny, vždy se odvolejte a žádejte přezkoumání. Pokud ani přes odvolání pojišťovna váš nárok na vyplacení pojistného neuznává, kontaktujte právníka – obraťte se na společnost Vaše nároky.cz.Spolupracující advokáti vás budou v komunikaci s protistranou zastupovat a pomohou vám váš nárok vyzískat! Stačí si zadat online případ k nezávaznému posouzení. Posouzení případu je zcela zdarma. Společnost funguje na principu NO WIN NO FEE, jejich jedinou odměnou je tedy pouze provize z vyzískané částky, která jim náleží pouze v případě úspěšně vyřešeného případu. Vy tedy nic neriskujete a můžete tak pouze získat!

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.