Jak si připravit domácí karaoke party

singer-84874_1280

Chcete se pobavit s přáteli a vyzkoušet něco nového? Připravte si vlastní karaoke párty. Pozvěte své blízké na grilování, ozvláštněte narozeninovou oslavu nebo si tento hudební zážitek dopřejte jen tak. Víte, jak na to a co vše budete potřebovat?

Co je to karaoke

Karaoke je oblíbenou zábavou, která pochází z Japonska. V současné době je rozšířená do celého světa, kde můžete najít různé karaoke bary s profesionálním vybavením. Tuto zábavu si však můžete připravit i doma. K soukromému karaoke budete potřebovat základní vybavení, software a v ideálním případě také karaoke klipy nebo karaoke písničky.

Karaoke sada

Na trhu v současné době existuje velké množství technických vymožeností, které vám ulehčí přípravu hudebního večera. Můžete si pořídit karaoke sadu, která většinou obsahuje mikrofon a také program, který vybírá karaoke klipy. Samozřejmě můžete použít internet a vybavení, které máte doma. Pokud se ale připravujete na větší párty, nebojte se investovat do kvalitního ozvučení, tedy nejen karaoke mikrofonu, ale také reproduktorů.

Technické vychytávky

Pro lepší soustředění a zpěv pomáhají lidem sluchátka, kde mohou slyšet zpívat daného zpěváka a na základě toho se jim pak lépe zpívá karaoke. Nebojte se pořídit si bluetooth sluchátka, které určitě využijete i jinde. Milovníci hudby by měli vždy investovat do dobrého zvuku. Pokud patříte mezi profesionály a hudba vás živí nebo byste se jí chtěli věnovat víc, tak si můžete pořídit i vlastní mixážní pult.

Hravá hudba

Při výběru hudby myslete na to, pro koho karaoke party pořádáte. Můžete si vybrat rockové i metalové písničky, ale může se stát, že je vaši blízcí a kamarádi nebudou znát. V ideálním případě kombinujte žánry a vyberte také popovou hudbu. Tu zná většinou každý, mnozí ji dokážou zazpívat a nejedná se o příliš těžké melodie. Popová hudba navíc osvěží mozek, přináší pozitivní energii a dokáže vás pobavit. Nezapomeňte připravit nejen anglické, ale také české a slovenské skladby, aby se vaší karaoke party mohli účastnit opravdu všichni.

Pár tipů na závěr

  • Aby se vaši hosté nestyděli, dovolte jim zpívat po skupinkách. Mějte tedy více mikrofonů a nechte je zpívat například po dvou nebo po třech. Připravte si také duety.
  • Zeptejte se svých blízkých, jaký hudební žánr mají rádi, a podle toho připravte hudební klipy. Můžete si připravit mix, ve kterém mohou být také lidové písničky pro starší, písničky z pohádek pro děti a zábavu si tak užije každý.
  • Velmi oblíbené a hlavně známé jsou i soundtracky a oblíbené melodie z filmů a seriálů. Nebojte se zařadit je do svého hudebního mixu a buďte originální a kreativní. Na takovou karaoke párty nikdo nezapomene.
Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.