Jak si pořídit dodávku a později nelitovat?

dodávky

Dodávky se Vám vyplatí v případě, že často stěhujete objemné zboží nebo převážíte větší množství lidí. I když se lidé většinou snaží, co nejvíce využít osobní automobil, v určitém bodě už sáhnete po dodávce. Některé profese či podnikatelé bez pořádné dodávky nedají ani ránu.

V současnosti se většinou nevyplatí si pořizovat nový vůz, především pokud se jedná o dodávku. Neustálým převážením věcí velmi brzy vypadá použitě a její pořizovací cena okamžitě padá. Navíc najdete velké množství dodávkových bazarů, kde si vyberete levněji a zároveň nemusíte klesnout na kvalitě. Je však mnoho možností, jak můžete naletět, a proto při koupi dávejte pozor.

Chraňte se před sebou samými

Některé zásady vás dokonce chrání před vámi samými, abyste si nepořídili špatný typ a později nelitovali. Ve fázi, kdy jste si jistí, že potřebujete vlastní dodávku, musíte si ujasnit, pro jaký účel si ji pořídíte. Například zda se jedná o převoz zboží nebo osob. Ani výběr typu motoru a paliva neberte na lehkou váhu. Nezapomínejte také na výbavu vozidla. Nováček mezi řidiči s dodávkami ocení například asistenční systém pro parkování. Pro dlouhé trasy se zaměřte na dostačující komfort v podobě klimatizace a odpružených sedadel. Pro nadměrné zboží se zase hodí možnost otevřít dveře až na 270 stupňů.

Nešvar s tachometrem

Jakmile už máte namířeno do dodávkového bazaru s jasnou představou, co chcete, je to pár zásad, které vám s výběrem pomohou. Nejčastějším nešvarem jsou stočené kilometry. Proto hned nepodlehněte téměř nové nablýskané dodávce bez žádné bouračky, která má nájezd jen 60 tisíc. V tomto okamžiku si buďte skoro jistí, že se jedná o podvod. Nicméně i když je to dost probírané téma, na kilometry se tolik nezaměřujte. Mnohem důležitější je celkový technický stav vozu. A to vám objektivně sdělí i odborník ze servisu.

Zkušební jízda leccos zachrání

Požádejte si i o testovací jízdu. Některé bazary dokonce tuto službu považují za samozřejmost. Během řízení se pozorně zaposlouchejte do všemožných zvuků, chodu pedálů a řadicí páky. Zaměřte se také na brzdění a celkovou stabilitu auta. Pokud chcete strávit za volantem více času, zeptejte se. V případě negativních reakcí zkuste navrhnout, že spotřebované palivo zaplatíte.

Konec dobrý, všechno dobré

Při podepisování kupní smlouvy si všechno několikrát v klidu přečtěte. Především u dražších vozů se neostýchejte investovat do právního poradenství. Také nebude na škodu, když vám dodávkový bazar vydá certifikát, že se vaše auto nenachází na seznamu kradených vozidel.

Abyste se cítili nejjistěji, vezměte s sebou odborníka (mechanika). Ten vám pomůže auto zkontrolovat a ulehčíte si spoustu možných starostí.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.