Jak kombinovat zlaté a stříbrné šperky

Názory na to, zda je vhodné či není nosit součastně stříbrné a zlaté šperky, se různí. Jedni jsou zastánci této plodné kombinace a druzí ji zásadně odmítají. Pravdou zůstává, že k takovému spojení je nutné disponovat jednak odvahou a také estetickým cítěním s kapkou fantazie. K nejznámějším celebritám, jež si tento styl osvojily, patří věhlasná zpěvačka Rihanna, která zbožňuje kombinace zlata, stříbra a diamantů.

blogclanky1

Stříbro vs. zlato

V minulosti jste mohli vídat ženy, jež měly zlaté náušnice, zlatý řetízek a prstýnek. Ať už pořízené jako set nebo vše zvlášť. Automaticky to svádělo k nákupu dalších zlatých šperků. Osobně neznám nikoho, kdo by se odvážil kombinovat na jedné ruce zlatý a stříbrný prsten nebo odlišné náramkové hodinky. Zlato samo o sobě platilo za synonym bohatství. Stříbro o vás naopak napovídalo, že patříte do nižší vrstvy. Z minulosti však víme, že stříbro znamenalo více než zlato. Nemohlo se těžit za pomoci moderních technologií a dolovalo se v době antiky mnohem hůře. Ryzí stříbro je dokonce o něco málo tvrdší než zlato. Právě z tohoto důvodu se do jisté míry přidává téměř do všech šperků. Mít dnes stříbrné náušnice je úplně běžné a nikdo se na vás nedívá skrze prsty. Nehledě na to, že naprostý laik nepozná rozdíl mezi stříbrem a bílým zlatem.

náhrdelník

Jak kombinovat zlato a stříbro

Velkou roli v tomto spojení hrají další doplňky, které převažují. Jedná se například o spony na opasku, knoflíčky, čelenka do vlasů, kroužky na kabelce apod. Nemalou roli hraje i fakt, zda jsme letní či zimní typ. Nosíme-li převážně stříbro, měly by tyto šperky převládat a zlato pouze vyzdvihnout krásu stříbra – nikoliv jej potlačit.

prsten

Klidně můžeme mít pouze snubní prsten zlatý a ostatní šperky stříbrné. Aby však nebyl prstýnek tak opuštěný, doplnit jej mohou náušnice vyrobeny ze dvou druhů kovu – žlutého a bílého zlata. Dominantní šperk by měl být ten, který nosíme převážně. Mít jemné stříbrné náušničky, prstýnek, sponky do vlasů a k tomu hrubý zlatý řetěz by bylo už jako pěst na oko.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.