Investice do zlata a stříbra? Nejenom v době ekonomické krize krok správným směrem

4034_0

Investičních možností je v současné době spousta. Investovat můžete do bitcoinu, akcií, kryptoměn, nemovitostí nebo třeba do vzácných kovů. Ty vám obzvláště v tzv. zlých časech mohou doslova zachránit kůži.
Pojmem zlé časy máme na mysli ekonomickou krizi, která na svět udeřila v roce 2008. A ekonomové varují, že další se blíží. Vzácné kovy totiž ve srovnání s dalšími investičními komoditami mají jednu velkou výhodu. Nepodléhají inflaci, zkrátka si drží svou hodnotu.

Chcete rychle zbohatnout?

Zřejmě každého, kdo o investici do vzácných kovů uvažuje, zajímá, který kov je pro investování nejvýhodnější. Hned na začátku musíme zklamat ty, jejichž hlavním hnacím motorem je vidina rychlého zbohatnutí. Ti by se rozhodně měli zaměřit na jinou komoditu. Pokud vám ovšem jde především o ochranu před inflací, jste na správné adrese. To totiž investiční stříbro stejně jako zlato dokáže.

Zaměřeno na zlato

Hlavní výhodou zlata coby investiční komodity je jeho prakticky neměnná cena v dlouhodobém horizontu. Na rozdíl od horizontu krátkodobého, v němž může zakolísat. V době již zmíněné ekonomické krize však podle slov renomovaných ekonomů investiční zlato představuje jednu z vůbec nejjistějších investic.

Zaměřeno na stříbro

Poněkud odlišné podmínky doprovázejí investice do stříbra, jehož cena je přeci jen řádově nižší, než cena zlata. To ovšem neznamená, že po něm ve světě není poptávka. Naopak. Zásoby tohoto vzácného kovu se tenčí a poptávka po něm roste. A to samozřejmě ovlivňuje jeho koncovou cenu.

Jak a s kým investovat?

V první řadě si vyberte renomovaného obchodníka se vzácnými kovy, jenž bude schopen vám doložit, že vám prodává originální a certifikované produkty. V tomto segmentu se bohužel pohybuje i řada podvodníků. Dejte proto na dobré jméno a reference. Mnohé prozradí i délka jeho působení na trhu.

Obchodujte s profesionály

Zlaté mince a investiční zlaté slitky stejně jako stříbrné mince a stříbrné investiční slitky najdete například v portfoliu jedné z vůbec z nejrenomovanějších společností zaměřující se na obchod se vzácnými investičními kovy v Čechách i na Slovensku, společnosti AuPortal, s.r.o. V její nabídce dokonce najdete skutečný unikát – mezi sběrateli velmi vyhledávanou a populární minci Australian Swan (Černá labuť) pocházející z rytecké dílny mincovny v australském Perthu.
Ať už zlatá či stříbrná mince obohatí sbírky pouhých pěti tisíc investorů a sběratelů po celém světě! A vy můžete být jedním z nich. Tak neváhejte!

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.