Graffiti jako zlý sen? Nemusí to tak být!

graffiti-3091247_1920

Sprejeři se nezastaví před ničím. Rozhodně ne před novou fasádou. Právě naopak, nová fasáda je pro sprejery vítanou výzvou! Pro majitele je však výzvou zbavit se nechtěných malůvek snadno a rychle!

Moderní metody, jak ochránit dům před graffiti

Prevence vzniku graffiti rozhodně nemusí zahrnovat nákladné investice do bezpečnostních systémů a podobně. I zde platí, že méně je více. Stačí nenápadná vrstva kvalitního antigraffiti nátěru a ochrana před útoky sprejerů je tak zcela dostačující. Nátěr může být dočasný, nebo trvalý, přičemž oba fungují na základě inovativních nanotechnologií.

Jak je zřejmé, dočasný antigraffiti nátěr neochrání vaši nemovitost trvale. Přesto se však po jeho aplikaci utvoří tenká vrstva, ze které jdou případné graffiti poměrně snadno odstranit za pomoci mýdlové vody. Výhodou tohoto nátěru je dobrá paropropustnost, ale také skutečnost, na fasádě není nijak patrný. Ani později nedochází k barevným změnám v místě aplikace dočasného antigraffiti nátěru. Nutno si však uvědomit, že nátěr je v případě smytí graffiti potřeba obnovit, aby plocha zůstala i nadále chráněná. Stejně tak se doporučuje nátěr obnovit jednou za čas, aniž by se na daném místě graffiti objevilo.

Naproti tomu trvalý antigraffiti nátěr je vhodné aplikovat na plochy s častým výskytem graffiti. Výsledkem je trochu silnější vrstva, která je méně propustná pro vodní páry. I zde je k odstranění graffiti dostačující pouze mýdlová voda a nátěr nevyžaduje obnovu.

Účinné způsoby, jak z fasády graffiti odstranit

Stranou pozornosti by neměly zůstat ani kvalitní odstraňovače graffiti, které si se sprejerskými barvami poradí na místech, která předtím nebyla ošetřena speciálním nátěrem.

Jste odhodláni konečně zatočit s nevzhlednými graffiti na vaší fasádě? Uvidíte, že s moderními přípravky to půjde nečekaně snadno!

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.