Co sledovat při zařizování cestovního pojištění

aviation-1117104_1920

Cestovní pojištění lze v dnešní době zařídit na pár kliknutí, a to klidně i den před odjezdem. Lidé pak ale často jen bezmyšlenkovitě klikají a vůbec nečtou, za co si vlastně platí. Buďte zodpovědnější a zjistěte si, na co všechno máte v rámci pojištění nárok a jak si počínat v případě, kdy se vám v zahraničí něco nemilého opravdu přihodí.

O tom, zda má či nemá cenu zařídit si cestovní pojištění, nebudeme vůbec diskutovat. Jsou lidé, kteří si risknou vydat se za hranice bez pojištění, nicméně neměli byste to dělat, ani pokud míříte jen na prodloužený víkend na Slovensko. Evropská kartička pojištěnce vám moc nepomůže, zajistí vám pouze ošetření v nezbytných případech, nezahrnuje například platbu za pohotovost a platí jen ve státních zařízeních. Na soukromých klinikách si vše zaplatíte ze svého.

Levné cestovní pojištění do světa se dá sehnat už zhruba od deseti korun na osobu za den, ovšem sáhnout po nejlevnější nabídce není vždy úplně nejlepší. Čtěte dál, co byste měli sledovat.

Výše pojistného krytí je rozhodující

Hlavním kritériem při výběru pojištění by měly být částky, které je pojišťovna schopná proplatit. V úvahu byste určitě měli vzít i zemi, kam jedete, protože zatímco třeba na sousedním Slovensku jsou náklady za léčbu velmi podobné českým, v některých jihoevropských státech byste se nedoplatili a je lepší připlatit si třeba za neomezené krytí léčebných výloh.

Co všechno je ještě v ceně?

Léčebné výlohy jsou zřejmě nejdůležitější, ale hodí se i pokrytí nákladů na opatrovníka (osobu, která by vám zůstala na blízku, kdybyste museli být v tamní nemocnici), úrazové připojištění, pojištění zodpovědnosti, zavazadel a také rizikových sportů. Dobře čtěte, protože třeba windsurfing a jiné v zahraničí běžné sporty ve standardním pojištění zahrnuty nebývají, a kdyby se vám při nich něco stalo, platili byste vše ze svého.

Vyřídit pojištění do světa online trvá pár minut, ale nebuďte jen bezmyšlenkovití „klikači“, přečtěte si podmínky. A nezapomeňte si uložit do mobilu číslo na asistenční linku.

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.