3 tipy, jak vybrat tu pravou dovolenou

maldives-1993704_1280

Léto je v plném proudu. Někteří už sice mají svou dovolenu za sebou, jiní se na ni ale teprve chystají. A právě pro ně máme pár rad, díky nimž si zasloužený odpočinek užijí v opravdové pohodě a bez zbytečných komplikací.

Ujasněte si představy

Každý má svoje představy o tom, jak by chtěl dovolenou strávit. Jeden se těší, až se bude válet na pláži s drinkem v ruce, další už se nemůže dočkat, až začne poznávat přírodní krásy cizí krajiny či nasávat informace o historických památkách dané země. Jakmile si ujasníte, co láká právě vás, začněte vybírat, kam se vydáte. Nabídka je opravdu pestrá – od poznávacích zájezdů přes pobytové až po ty kombinované. Vyrazit můžete klidně i za exotikou, hitem se v posledních letech staly zájezdy do Dubaje, obrovskému zájmu se ale nadále těší také stálice typu Chorvatsko či Bulharsko.

Pročtěte recenze

Fotky v katalogu a realita mohou být někdy výrazně odlišné. Udělejte si obrázek toho, co na dovolené u moře můžete očekávat, pomocí recenzí. Právě ony hodně napovědí o ubytování a kvalitě služeb. Kromě bodových hodnocení si pročtěte i textové komentáře, dozvíte se z nich mnoho užitečného – třeba z jak pestré nabídky můžete vybírat na snídani, nebo jak se k hostům chová personál.

Zmapujte okolí

Pokud jedete do osamoceného hotelového resortu, pak se musíte připravit na to, že zde strávíte většinu svého času. Informujte se tedy, jaké vyžití komplex nabízí. Cestujete-li s vašimi malými potomky, pak by zde nemělo chybět dostatečné množství aktivit také pro ně. Brouzdaliště, dětské hřiště či nejrůznější animační programy je na nějakou chvíli spolehlivě zabaví. Jestli se vaše ubytování nachází v proslulém letovisku, pak je zde možností na plánování nejrůznějších výletů mnohem víc. Vaše ratolesti určitě budou výskat radostí z návštěvy akvaparku či mořského světa. Tak, hurá za jedinečnými prázdninovými zážitky!

Redakce

Add your Biographical Info and they will appear here.